Fundacja na rzecz Kredytu Hipotecznego

została założona w 1991 roku przez Ministra Finansów w celu wspierania budowy sprawnego systemu kredytowania hipotecznego w Polsce. Członkami Fundacji są dziś przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Sprawiedliwości, Narodowego Banku Polskiego, instytucji naukowych oraz wielu banków, które są szczególnie zainteresowane tym zakresem działalności.

 

Aktualności

W dniach 9-10 listopada 2017 r. w Warszawie odbyła się XXI Central European Covered Bond Conference (Środkowoeuropejska Konferencja Listu Zastawnego), której gospodarzem był mBank Hipoteczny S.A. Tradycyjnie, konferencja była współorganizowana przez Związek Niemieckich Banków Listu Zastawnego (vdp) i Fundację na rzecz Kredytu Hipotecznego

Cykl europejskich spotkań, poświęconych rynkowi listu zastawnego, odbywa się od 1997 r. – pierwsze z nich miało miejsce w Warszawie, w związku z uchwaleniem polskiej ustawy o listach zastawnych i bankach hipotecznych. Konferencje listu zastawnego co roku odbywają się w innych państwach europejskich. Charakter tych spotkań jest międzynarodowy, trzeba jednak podkreślić, że – jako jedyne – przykładają one szczególną wagę do rynków Europy Środkowo-Wschodniej.

Program 21. Środkowoeuropejskiej Konferencji Listu Zastawnego

 

Fundacja Hipoteczna wspiera Banki w realizacji obowiązków edukacji personelu – zgodnie z nową Ustawą hipoteczną

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu z Fundacją bądź GroMar.

 

Zachęcamy do zapoznania się z fragmentem (cała publikacja liczy 94 strony) Zeszytu Hipotecznego nr 30, który zyskał wielkie uznanie wśród uczestników XIV Ogólnopolskiej Konferencji Wieczystoksięgowej.

Zeszyt można zakupić korzystając z poniższego formularza zamówienia (należy odesłać poprawnie wypełniony i podpisany formularz na e-mail fundacja@ehipoteka.pl)

 

 
 
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×